Thursday, March 23, 2023
No menu items!
HomeBusinessРинкова можливість
- Advertisement -

Ринкова можливість

- Advertisement -

Перш ніж будь-який інвестор зможе дати вам гроші, він віддасть 25% потенціалу вашого ринку. Наскільки ви знаєте розмір свого ринку з точки зору клієнтів і конкурентів? Чи є у вас цільовий ринок? Чи добре сегментований ваш ринок? У вас є персона покупця?

І сьогодні ввечері я зроблю інтро, дам завдання, а завтра ми прийдемо і поділимося своїми знаннями разом

Спочатку я почну з того, що ми називаємо ринковими можливостями

За визначенням, ринкова можливість — це ситуація, в якій продукт, послуга тощо, які потенційно потрібні або потрібні споживачам, визначаються бізнесом як такі, що не поставляються компаніями-конкурентами.

 

ПОТЕНЦІЙНО БАЖАЄТЬСЯ АБО ПОТРІБНО

Ми будемо спиратися на ці слова, поки хочемо поговорити про розмір ринку та використовувати його як фактор збереження для оцінки наших ринкових можливостей

Іноді не так правильно, коли підприємці судять про те, як їхня ідея чи продукт буде працювати на ринку, за тим, наскільки красиво вони виглядають для них самих.

Кожна ідея чи дизайн продукту має бути піддана дослідженню ринку, певним поведінковим факторам споживачів тощо, перш ніж ви зможете сказати, чи спрацює чи ні

І як ви це зробите, це те, що стосується знання можливостей ринку та досліджень

Інвестори не просто вкладають гроші у вашу ідею, тому що вона красива, вони хочуть, щоб ви проаналізували ринкові можливості, які вона заповнює, і знання галузі

Отже, як я можу визначити ринкові можливості?

Як я сказав раніше

Нехай хтось скаже «Це гра чисел»

Один із найкращих способів перевірити та довести свої припущення, коли справа доходить до визначення ПОТЕНЦІЙНО ПОТРІБНОГО АБО ПОТРІБНОГО продукту як ринкової можливості для вивчення чи заповнення, — це просто використовувати числа.

цифри?

Так. Моя найсильніша зброя протягом багатьох років, щоб судити, чи вдасться моя ідея вдасться чи матиме сенс для можливих інвесторів, на які обміняти свої важко зароблені гроші, — це піддати її розгляду Numbers

Цифри, на які я посилаюся:

 1. Глобальне населення
 2. Певне географічне населення
 3. Поведінка покупця
 4. Звіт та аналіз конкурентів

І так далі, про що ми поговоримо надалі.

Це гра в мумбери

Сегментація ринку та чому це важливо, оскільки вона дає вам належне знання потенційних клієнтів. Це допоможе вашій фірмі, вашим потенційним клієнтам і добре проектує вас для зовнішніх інвесторів (я знаю, що більшість людей хоче залучити зовнішній фонд)

Що таке сегментація ринку простими словами?

Сегментація ринку – це процес поділу масових/загальних ринків на групи зі схожими потребами та бажаннями.

Ключові слова там «Поділ»

Просто ви розбиваєте весь ринок на невеликі підрозділи, що дає вам більше простору для ефективного проникнення або оцінки етапу

Проста причина сегментації ринку полягає в тому, що для досягнення конкурентної переваги та високої продуктивності (особливо для таких стартапів, як ми), фірми повинні:

 1. визначити сегменти галузевого попиту,
 2. орієнтуватися на конкретні сегменти попиту (я пам’ятаю, коли сегментував свій ринок продуктів з пальмової олії, я вибрав Ібадан як географічне розташування, а домашніх споживачів як моїх кінцевих потенційних споживачів), і
 3. розробити специфічні «маркетингові комплекси» для кожного цільового сегменту ринку.

Сподіваюся, ви знаєте 4 P комплексу маркетингу

 • Ціна
 • Продукт
 • Місце
 • просування по службі

Щоб ефективно використовувати їх, вам потрібно спочатку сегментувати свій ринок до найменшого можливого стану

Ваші повні знання про тих, з ким ви хочете мати справу, розташування, культуру тощо, дозволять вам отримати належну інформацію про ціну, яку потрібно встановити, медіа-канал вашої реклами, зовнішній вигляд ваших продуктів тощо.

Чому нам потрібно розуміти сегментацію ринку?

 • Це дає вам краще розуміння та відповідність потребам клієнтів: потреби клієнтів відрізняються, і їх потрібно добре зрозуміти, перш ніж ви зможете добре їх задовольнити.
 • Це збільшує прибуток для бізнесу: оскільки ви розумієте, яку саме функцію хочуть клієнти, це зменшує ваші витрати та збільшує ваші продажі під час великого прийняття. Тим самим отримати більше прибутку. Але відсутність належного розуміння та сегментування ваших продуктів, збільшення відходів і продажів можуть не вражати.

Ви коли-небудь замислювалися, чому деякі компанії виробляють індивідуальні продукти лише для частини країни?

Наприклад, ви не побачите, як Rolls Royce час від часу рекламують по телевізору. Тому що той клас людей, який міг собі це дозволити, сидить дивитися телевізор

 • Це дає кращі можливості для зростання, тому що ви дійсно розумієте, чого хоче ринок і де він потрібен. Ви розумієте своїх точних цільових клієнтів.
 • Утримати більше клієнтів простіше, тому що ви дійсно вдарите по голові. Ваш маркетинг буде ефективнішим, оскільки ви досягаєте цільового клієнта за допомогою цільових маркетингових комунікацій.
 • Ви отримуєте частку ринку за допомогою сегментації, тому що ви націлюєтеся не на весь ринок, а на ті, що входять до бажаного класу.

Сегментація важлива, оскільки всі цінують речі по-різному. Ви можете бути готові заплатити одну ціну за квитки на футбольний матч, але хтось інший може бути готовий заплатити вдвічі більше, ніж ви, якщо він великий фанат однієї з команд.

Крім того, сегментація дозволяє стягувати більше за людей, які цінують ваше рішення, і (принаймні наразі) ігнорувати тих, хто цього не робить.

Прості основні способи сегментації споживчого ринку:

 • Географія
 • Демографічні показники
 • Психографія
 • Поведінка

Як мені ще це зробити?

«Це гра чисел»

Почніть із загального розміру або населення вашого ринку

 

Вправи

№1

Ви продаєте спортивне взуття, призначене для вболівальників і гравців футболу в Південній Африці. У Південній Африці проживає 53 000 000 людей, і 21% з них вважаються футбольними фанатами. Яка загальна кількість потенційних клієнтів вашого взуття?

(А). 21 060 000 осіб

(В). 15 500 000 осіб

(C). 11 130 000 осіб

(D). 8 770 000 осіб

 

№2

Ви продаєте добрива жінкам-фермерам у Гані. У Гані проживає 22 600 000 осіб, 60% – працездатного віку. У цій групі працездатного віку жінки становлять 53%. Серед жінок працездатного віку 42% зайняті у сільському господарстві.

Яка загальна кількість потенційних клієнтів для вашого добрива?

(А). 7 180 000 жінок

(В). 3 018 000 жінок

(C). 2 506 000 жінок

(D). 1 120 000 жінок

 

№3

Ви продаєте портативні зарядні пристрої для мобільних телефонів у містах Кенії. Населення Кенії становить 45 000 000 чоловік, з яких близько 21% проживає в містах. Принаймні 75% кенійців мають мобільний телефон, але цей показник вище в міських районах. Найбільшою причиною бажання кенійців заряджати свої мобільні телефони протягом дня є використання Інтернету. Близько 25% кенійців, які мають мобільні телефони, користуються Інтернетом.

Яка найкраща оцінка кола потенційних клієнтів для вашого зарядного пристрою?

(А). Від 7 000 000 до 7 500 000

(В). Від 5 000 000 до 5 500 000

(C). Від 1 800 000 до 2 300 000

(D). Від 1 300 000 до 1 800 000

 

 

Мої відповіді такі:

 1. C
 2. Б
 3. А
 4. Поп-кукурудза (хоча відповідні дані щодо поп-кукурудзи є низькими в порівнянні з іншими, але існує величезний невикористаний потенціал для врожаю, в той час як виробництво для інших зменшується, поп-кукурудза продовжує зростати на високих відсотках)
Previous article
Next article
RELATED ARTICLES
- Advertisement -
SCHOLARSHIP UPDATE

Be the First to hear about new Scholarships. Set a Reminder now. Never miss an Opportunity.

- Advertisement -

Most Popular